Historie naší cukrárny

Umění tradičního cukrářského řemesla se v naší rodině dědí z otce na syna, kdy prvním vyučeným v oboru cukrář byl Bohumil Vala starší (nar. 1923), který získal výuční list již v roce 1940 a od tohoto roku získával své bohaté zkušenosti nejenom jako zaměstnanec, ale později též jako živnostník. Postupně tyto zkušenosti předával svému synovi Bohumilu Valovi mladšímu (nar. 1950), který se v řemeslu svého otce vzhlédl natolik, že se také vyučil cukrářem. Byl zaměstnán ve známé znojemské cukrárně a ve svém volném čase společně s otcem jezdil po domácnostech a pekl na svatby. Cukrařině se vyučil také jeho syn Bronislav Vala (nar. 1974) a tak se tomuto oboru věnuje rodina Valů již více než 70 let.

V roce 1991 začal Bohumil Vala soukromě podnikat, nejprve otevřel malou cukrárnu s výrobou několika základních druhů zákusků dle tradičních receptur ve svém domě v Mramoticích. Jelikož si jeho zákusky pro svou kvalitu, používané tradiční suroviny (vejce, máslo, atd.) a příznivou cenu rychle získávaly oblibu, byla zpočátku rodinná výroba neustále rozšiřována. V roce 1995 byla postavena nová cukrárna v téže obci s většími výrobními, a skladovacími prostorami.

V současné době zaměstnáváme 7 kvalitních zaměstnanců a vyrábíme více než 120 druhů zákusků, 100 druhů řezů, rolád a dortů různých velikostí a tvarů nejen pro děti, svatebních dortů a dortů dle vašich přání, čajové, vánoční a svatební cukroví. Veškeré naše produkty rozvážíme denně do cukráren na území okresu Znojmo, Brno, Třebíč a Jihlava.

Informace


Mail: valacukr(a)seznam.cz
Telefon: 123 456 789

Otevřeno denně od 7:00 do 19:00


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat